Co w tobie nie pisze?

Doczytajcie do końca, bo nie będziecie wiedzieli, co robić!

Kochani!

Składamy w Wasze ręce kilkumiesięczną pracę. Oczywiście, nie mam zamiaru Was nudzić na temat, jak ona przebiegała, bo to nas wszystkich najmniej obchodzi. Część osób się poddała, a najsilniejsi dotrwali do końca.

Test jest stworzony z myślą o zagubionych autorach i być może spotkacie wiele banałów. Ale nie tylko młodych! Także z myślą o autorach zagubionych 16+. Przychodzi czas, kiedy nie widząc rezultatów, należy pomyśleć nad alternatywą. Wchodzimy powoli w dorosłość, nie ma co robić złudnych nadziei, a trzeba zająć się ważniejszymi rzeczami, zwłaszcza, gdy pisanie idzie tak sobie.

Podczas gdy trzynastoletnie dziewczynki mają czas, rozwijają się i próbują różnych rzeczy (to jest jak najbardziej naturalne), tak im jesteśmy starsi, tym bardziej powinien nam ktoś uświadomić, że nie do twarzy nam z pisaniem. Być może w ten sposób ocalimy czyjś czas, który miałby zmarnować nad żmudnym kleceniem słów.

ZASADY BHP:

1) Bądźcie uczciwi rozwiązując test. Nikt Was nie będzie oceniał, a każde pytanie zawiera poradę, jak polepszyć swoje umiejętności.  Nie wymagamy publikacji odpowiedzi ani wyników. Zróbcie to dla siebie.

2) Prosimy, abyście nie podważali naszych pytań i ich uzasadnień. Owszem, każdy może mieć własne zdanie, ale pracowało i przeglądało te pytania tyle osób i było tyle sporów, że pojedyncza opinia nie zrobi na nas wrażenia. To nasza autorska wizja, masz prawo jej nie przyjąć, okej?

Jak rozwiązywać test?

To chyba Was najbardziej interesuje.

Najpierw napiszcie sobie liczby od 1 do 93.

Stworzyliśmy sto opisów dotyczących podejścia do pisania lub cech tekstu. Jeżeli, jakieś twierdzenie Was będzie dotyczyło, to stawiacie obok kropkę, kreskę, serduszko, co tam chcecie, na karteczce, może to być jakiś wydarciuch z zeszytu, mała biurowa, nawet paragon. Ważna jest numeracja, by wiedzieć, do czego ewentualnie wrócić.

Zainwestujcie dużo czasu. Niektóre części mają prawie cztery tysiące słów. Do tego trzeba usiąść, poczytać, zagłębić się. Polecamy czytać uzasadnienia, niektóre są dość rozlazłe, ale warto, bo to będzie przelanie na Was całej naszej wiedzy, wszystkich porad z wyszukanych źródeł i doświadczeń własnych jak i cudzych.

>> PRZEJDŹ DO TESTU <<<

Pamiętajcie: stawiacie kreskę, tylko wtedy, gdy „też tak macie”, rozumiemy się? Pod koniec będzie wszystko wyjaśnione.

Uwaga! Niektóre pytania będą dotyczyły jakości Waszej pracy, więc jeśli nie jesteście pewni, to zapytajcie się kogoś szczerego do bólu. W razie czego oferujemy Wam naszą pomoc, piszcie na priv, ale z konkretnymi pytaniami np.: „Czy mój bohater jest papierowy”?

Test na pisarza:
„Co w tobie nie pisze?” 2016
Redakcja: Marta Czekalska, Wiktoria Mikulska
Autorzy pytań: Marta Czekalska, Wiktoria Mikulska, Viper-, Pxxx1n, Diana-Iosifowna, wybraniecfrytek,  Carmellaa15 i inni
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s