O nas

Qui sommes nous? Kim jesteśmy?

Stirb und Werde narodziło się 12 sierpnia z inicjatywy Marty (Sweetie) i Wiktorii (Lis), przy wszystkich trudnościach jakie towarzyszyły w pierwszych dniach od założenia grupy, gdy pojawiały się pytania: co robić? Jak robić? Dokąd my zmierzamy? Kilku bardzo burzliwych dyskusjach, udało nam się obrać i wymierzyć nasz potencjał, by dotarł do celu.

Nazwa “Stirb und Werde” z języka niemieckiego oznacza “umrzeć i stać się” i pochodzi z dzieła “West-östlicher Divan” Johanna Wolfganga Goethe’go”:

“Und so lang du das nicht hast,

dieses Stirb und Werde,

bist du nur ein trüber Gast

auf der dunklen Erde”

Cytat z motto pochodzi z filmu “Amelia”, nakręcony w 2001 roku:

“ La vie n’est que l’interminable répétition d’une représentation qui n’aura jamais lieu”

(“Życie jest próbą spektaklu, który nigdy się nie odbędzie”.)

Jesteśmy pewnego rodzaju nieformalnym stowarzyszeniem, które od dawna obcowało ze sobą w relacjach przyjacielskich. I nastąpił Wielki Wybuch, kiedy kreatywne energie różnych osobowości się połączyły. Ten projekt, to wyzwanie, jakie rzucamy monotonności dnia codziennego. Wykorzystujemy potencjał pasji i umiłowania sztuki literackiej. Chcemy rozwijać się, odkrywać i bawić słowem, przy okazji pomagając pozostałym twórcom w doskonaleniu pióra i języka.

Nasze wariacje na różne, wylosowane tematy możecie znaleźć w zakładkach “One shoty”, które są publikowane w każdą sobotę. Mamy także do zaoferowania eksperymentalną formę poradnika pisarskiego: “Co w Tobie nie pisze?”, jako sposób na rachunek sumienia amatorskich pisarzy, nakierowania ich na kreatywne soki i porządne narzędzia pisarskie.
Niedługo wkroczymy również na salony publicystyczne. Będziecie mogli przeczytać nasze felietony i recenzje różnych dzieł literackich: od wydanych książek, po amatorskie opowiadania.

Możemy się również pochwalić, że jesteśmy patronem książki “Tylko Żywi Mogą Umrzeć” D.B. Foryś, która będzie miała swoją premierę 30 listopada!

Do naszej grupy aktualnie należą:

Lis, Wiktoria Mikulska
Sweetie, Marta Czekalska
Lucy, Justyna Niedziela
—Meduza, Alicja Karmińska

Chcesz nam się pokazać? Napisz do nas maila i pokaż kilka swoich prac!

Grupa Stirb und Werde

Reklamy